yeğenimde saldırganlık var

Soru

 

Merhaba benim 3 yaşında erkek bir yeğenim var kendisinden 1 yaş küçük kız kardeşi ve 1 yaş büyük ablası var. Tek başına oyun oynadığı zaman gayet uysal sessiz kendi halin de fakat kardeşleriyle ve arkadaşlarıyla oynadığı zaman hırçınlaşıyor ve saldırganlaşıyor annesinin ve kardeşlerinin canını acıtıyor oyuncak fırlatıyor. Nedenini anlayamıyoruz napabiliriz ??? ?

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Yeğeninizin içinde bulunduğu yaş grubuyla alakalı olarak bu tarz davranışlar göstermesini bazı durumlarda normal kabul edebiliriz. Ancak bunun aşırıya kaçması çözülmesi gereken bir probleme işaret eder. Paylaşmakta, iletişime geçmekte problemleri olabilir. Anne ve baba ile yeterli vakit geçiriyor mu ihtiyaçları ne şekilde karşılanıyor, saldırganlık gösterdiğinde sizler nasıl tepki veriyorsunuz bilmek gerekir. En azından bir kere olsun bir uzmanda destek alıp daha açıklayıcı şekilde konuyu anlatabilirsiniz.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak