:( :( :( – zihnimi 3 kişi ile daha paylaşıyorum

Soru

Küçük yaşta hayal dünyama bir çok karakter yarattım. 18 yaşındayım ve hala bir hayal dünyam var, bunun haricinde ise zihnimi 3 kişi ile daha paylaşıyorum. Hayal dünyamla bir ses belirmişti içimde sonra o ses iki oldu. Sonra üç onlarla konuşabiliyorum onlarla yaşamaya alışmıştım. şeytan denilen karakter ve melek denilen karakter ve çocuk denilen karakterler yer alıyor içimde ama o karakter zihnimi ele geçirdiği zaman kontrol onlarda oluyor duygular düşünceler tamamen değişiyor. Şeytansa kötü asabi agrasif oluyorum ve hiçbir sebebp yokken insanlarin canını yaka biliyorum. Çocuk karakterim belirdiği zaman bir anda elimde bir iş yapıyorsam bile çocuk gibi davranmaya başlıyorum.

Evdeysem konusmalarim değişiyor olaylara tepkilerim değişiyor ve geçmiş yasantima dair pek de fazla sey hatirlamiyorum, 15 yaşıma kadar bu durumla yaşadım şikayetçi degildim onları icimde yaratin ben olduğunu biliyordum ama 15 yaşında tramva yaşadım başıma gelen bir olayla tüm dünyam değişti. Artık içimdeki ana karaktere bile ulaşamıyorum,bir odaya gidiyorum bir şeyler yapıyorum ama az once ben ne yaptım diye kendime soruyorum. Günlük hayatta bile yaptiklarimi hatırlamıyorum bazen, hayal dünyam kontrolden cıktı kendimi birseye yonlendiremiyorum biri benimle konuşurken zihnimde arka plan da hayal dunyasi çalışıyor durduramıyorum.

Bazen zihinim kalabaliklasti sürekli düşünüyor dusunmesin artik sessizlik istiyorum, bunca yıl hayal dünyasi ile gerçek hayati ayırt edebildim ama korkuyorum ya ayırt edemeszsem, eskiden içimdekileri kişiliklere rağmen kim oldugumu bilirdim ama travma sonrası her sabah ben kimim diyerek uyanıyorum.

Travma sonrası ilaç tedavisi basladı dediğim gibi bir olay yaşadım o olayı hafifletmem icin ilaç verdiler ama ilaçlari kullandıkça kendime zarar vermelerim başladı. İlaçları içtikce uyku uykuya veda ettim uyumuyorum artık. Doktorlar travma sonrasi kişiliklerin bölündü diyor ama eskiden beri bole oldugumu anlatamadim hic alakam olmayan ilaclar veriyorlar bana ilaclar yan etki yapiyor ama asla ise yaramıyor, ilaçlardan sonra gürültü gürültü zihnimde biseyi tetikliyor yuksek gürültü de kendimi kaybediyorum beynim acıyor ve kendime zarar vermek istemem daha fazla artiyor ama ilaclari kullanmadan once gurultulu yerleri severdim mutluydum ama ilaclarla hislerim gitti artik bisey hissetmiyorum depresyondasın diyorlar travma sonucu ,hasta birini yanlis ilaçlarla hasta ettiler …..

0

Cevap ( 1 )

 1. Merhaba
  Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

  Sorunuzun cevabı: Patolojik bir durumunuz var, önceliğiniz psikiyatri olmalı, alanında gerçekten uzman çoklu kişilik bozukluğu vakalarıyla birebir çalışmış olan deneyimli bir psikiyatri uzmanı bulmalısınız. Başından beri yaşadıklarınızı anlatın ona bunu yaparken size en yakın yaşadıklarınıza tanık olan bir aile bireyi de yanınızda bulunsun. İlaç tedavisi olmalısınız doğru ilaçlarla! Eş zamanlı olarak terapi desteğide almaya devam edin, bırakmayın. Terapiler diğer kişilikleri kontrol altında tutmayı öğrenmenize destek olacak.

  Uzm. Klinik Psk.

  Merve Cansu Çavuş

  Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
  Skype adresi: Albellis_TR

  Telefonumuz: 0 212 327 0233

  Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

  Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

   

  "Cevaplandı" olarak işaretlendi

Cevap bırak