Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Alkol problemim var farkındayım ama kendime engel olamıyorum .Ne yapabilirim?

Soru
32 görüntülenme
0

Yaklasık 2 senedir alkol problemi yasıyorum.Eskiden sadece hafta sonları içki içerdim.2 ay onceye kadar her gece ıs cıkısı ıckı ıcmeye basladım.Esimle yasadıgım problemlerı daha katlanabılır hale getırıyordu.Son gunlerde ıse ıs yerınde bıle ıcme ıstegı duyuyordum ve alkol mıktarını cok artırmıstım.
Doktora gittim ve 12 tane test ıstedı.Cıkan sonuclara gore alkolu kesın bırakmam ve 6 aylık perıyodlar halınde doktora gıtmem gerekıyor.Karaciger ALT AST ve GGT degerlerım olması gerekenden cok yuksek cıktı.Tahlil sonuclarını oglum gormus ve benım olmemden korktugunu belırterek karsımda hungur hungur aglamaya basladı.
Bense sırf doktor ıcme dedı dıye daha fazla ıcmek ıstıyorum cunku kısıtlamaya gelemıyorum.Psıkolojik sanırım.Uzun yasamak da ıstıyorum cunku oglumun yası daha cok kucuk.
Doktorum psıkolojık danısmandan yardım almam gerektiğini söyledi ancak ben yine de alkol almayı bırakmak istemiyorum ve hala randevu almadım.Ne yapabilirim? Lütfen yardımcı olur musunuz? Tesekkürler…

Durumunuz en kısa sürede müdahale gerektiriyor. İstanbul’ da yaşıyorsanız Balıklı Rum Hastenesine başvurabilirsiniz. Hastanede tıbbi olarak çeşitli tedavi uygulamalarından geçeceksiniz. Bu bir hafta 10 gün sürebilir. Daha sonra psikolojik tedaviye başlayabilirsiniz. Bazı insanlarda düşük tolerasyon yapısı vardır. Bu tipteki insanlar engellenme, sabırlı olma, isteklerini bekleve geciktirme konusunda sorunlar yaşayabilirler. Ancak bu durum giderilebilir bir durumdur.

ÖZEL E-MAİLİNİZE AYRINTILI CEVAP İÇİN (400-600 KELİME) 5 TL BANKA HESABINA HAVALE YAPABİLİRSİNİZ.
CEVABINIZ 2 GÜN İÇİNDE ULAŞTIRILACAKTIR.
Hesap numaraları için:
http://www.rasyonelpsikoloji.com/iletisim/hesap-numaralari/tme

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 5 sene 1 Cevap 157 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com