Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Bunalım

Soru
102 görüntülenme
0

Hocam merhaba ben 23 yaşında erkek bireyim . Bu zamana kadar babamın baskısı yüzünden insanlardan uzak kaldım. Ayrıca bende mükemmeliyetçilik ve takıntılılık rahatsızlılığı var . Bu yüzden mi bilmiyorum hiçbir arkadaşım yok çok uraştım çok uraşıyorum ama yok arkadaş edinemiyorum . Sizin gibi birçok psikiloglarla görüştüm bana çivi çiviyi söker dediler bunun üzerine gitmemi sosyal faaliyetlere katılmamı söylediler dediklerini yaptım ama katıldıgım her faaliyetde herkes ya arkadaşıyla beraber takılıyor yada sohbetten uzak kısa kısa cevap vererek konusmak istemiyorlar. Gerek gerçek hayatta olsun gerek sosyal medya üzerinden tanıstıgım kız erkek arkadaslarım bir zaman gectikten ki bu zaman cok kısa sürüyor 2 3 gün sonra mesaj atmaz aramaz oluyorlar ben arıyorum ben mesaj atıyorum ama degisen birsey olmuyor baktım olmuyor kesiyorum iliskiyi. Birinin işi mi düştü benim yapabilecegim bir iş hemen beni ararlar su söyle diye biride nasılsın iyimisin napıyorsun diye arayıp sormuyor . Sosyal medyalar üzerinden örnegin insanlara merhaba nasılsın diye konusmayı baslatıyorum bakıyorum insanlara bu sıkıcı geliyor tamam diyorum bi konu buluyorum ordan gireyim baslatıyorum ordan konuyu bir iki konusuyuoruz sonra arkası gene gelmiyor olmuyor karsı taraf sürekli benden birseyler bekliyor. Bende bu durumu bildigim icin sürekli sacmada olsa birseyler söyleyip konusmayı sürdürmeye calısıyorum ama o konusmamızda uzun sürmüyor . Ben hayattan çok sıkıldım hocam sürekli hep birilerini kaybedip yeni birileriyle tanısmak tanısmak zorunda kalmak beni yoruyor. Yorması sorun degil ama ben istiyorum ki samimi olalım samimi olmasak bile ki bu samimiligi sadece kız cinsiyetler icin konusmuyorum erkek bireyler icinde gecerli kimse sıcak icten bir konusma arkadaslık dostluk yapmıyor bana karsı en azından . Ben çok sıkıldım hocam psikologa gidiyorum antidepresant kullan ve üstüne git diyorlar ama antidepresantlar sizde bildiginiz üzere bir çözüm degil sadece kalbimize serotonin verdiriyor ama asıl iş kafada bitiyor ama ben bu kafayı bir türlü dagıtamadım hocam yani nasıl söyleyeyim örnegin baskalarının arkadasları var onlarla gezip eglenip gülüp gezip tozabiliyoarlar ama benim öyle bir arkadasım olmadı olmuyor hocam. Artık hayatta napacagımı bilmiyorum. Birazcık ingilizcem var gelistireyim yabancılar aracılıgıyla diyorum sacma salak ok yes gibi soguk soguk aptal aptal cevaplar veriyorlar hatta cevap bile vermiyorlar 😀 böyle oluncada istegim kalmıyor . İnternet üzerinden hiçbir kötü amacım olmadıgı halde kız cinsiyetlerle konusmaya calısıyorum beni abaza biri olarak düsünüp ona göre davranıyorlar bu durumlar benim cok canımı sıkıyor . bana ne önerirsiniz ne yapmalıyım

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri yada bir kaçı belirleyici olmaktadır. Bunlara düşünce kalıpları da diyebiliriz. Bunları bilmeniz sorunlarınızı çözmek için yeterli olmaz, uygulama yapılması ve düşünce çerçevenizin işlevsiz ve sonuca götürmeyen kalıplarından çıkartılması gereklidir. Bu nedenle bir uzman desteği almanızda yarar olacaktır.

Klinik Psikolog
Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

https://www.sorularlapsikolojim.com/tek-seanslik-terapi/

Cevaplandı 0
hacegan 2 sene 1 Cevap 507 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com