Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Duygular

Soru
66 görüntülenme
0

19 yaşında kadınım bir gecede 5 kere ağladığım oluyor yorulmuş hissettiğim için 10 dk sonra bitiyor saatler sonra yine ağlıyorum bazen hiç uyuyamıyorum sabah 4 te uyuyup sabah 6 da kalkıyorum ya da öğlen 2 de uyuyup 3 te kalkıyorum uykum çok olsada gözlerim acısa bile ne kadar uyumaya çalışırsam çalışayım uyuyamıyorum bazende sabah 4 gibi uyuyup öğlen 4 te kalktığım oluyor ona rağmen uykum oluyor kendimi çok mutsuz hiç bişeyden zevk almadığım çaresiz umutsuz hissediyorum bişey yapmasam bile sürekli yorgun hissediyorum hiç bişey yapasım gelmiyor bu dönemlerde bi kaç ay böyle oluyor otobüsü  kaçırdığım için bile gözlerim dolacak derecede ağlamaklı küçük çocuk gibi oluyorum Herşeyden korkuyorum aklıma hep sanki yangın çıkacak deprem olucak eve biri girecek dışarda sanki insanlar bana zarar vericek gibi ve hiç bişeyi beceremem yapamam gibi geliyor bunlar bittikten sonra bi kaç ayda çok enerjili çok konuşan kötü şeyleri bile umursamadan hiç bişeyden korkmadan geçirdiğim dönemler oluyor bazen ben bile kendimi tanıyamıyorum bazen çok küçük şeylere çok fazla sinirlenip büyütüyorum beynim hep dolu oluyor sürekli düşünüyor bazen sevdiğim şeyler olsa bile memnun olamıyorum bayadır psikolojim böyle ama uyku ya da bu kadar sık ağlama gibi bi problemim yoktu örnek olarak iş ararken mesela istediğim iş olunca bu seferde biraz üzülüyor gibi oluyorum gidesim gelmiyor ya da herhangi bişeydede bazen bunu yaşıyorum eskiden böyle bi sorunumda yoktu yeni yeni çıktı bazen hep yalnız olayım istiyorum yalnızken bile karanlıkta oturuyorum ama bazende ışıksız uyuyamıyorum korkuyorum kendime ne olduğunu bilememek bana çok daha mutsuzluk hissettiriyor Artık üzüntüden yorulup yeter diye ağlamaya başlıyorum

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Bahsettiğiniz süreçler karmaşık bir yapıda gözüküyor. Tüm bunların ne kadar zamandır devam ettiği ve aralıkları önemli. İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri yada bir kaçı belirleyici olmaktadır. Bunlara düşünce kalıpları da diyebiliriz. Bunları bilmeniz sorunlarınızı çözmek için yeterli olmaz, uygulama yapılması ve düşünce çerçevenizin işlevsiz ve sonuca götürmeyen kalıplarından çıkartılması gereklidir. Bu nedenle bir uzman desteği almanızda yarar olacaktır. Öncelikle bir psikyatriden randevu almanızı ve bir kez görüşmenizi tavsiye ederim. Devamında klinik bir psikologla terapi seanslarına devam etmeniz uygun olacaktır.

Klinik Psikolog
Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

https://www.sorularlapsikolojim.com/tek-seanslik-terapi/

 

 

Cevaplandı 0
Nsimsekn 2 sene 1 Cevap 759 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com