Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Geçmişin stresini yaşamak

Soru
31 görüntülenme
0

Ben geçmişte yaşadığım kötü insanları ve bana yaşattıgı kötü olayları unutamıyorum. Gün içersinde bu anlar aklıma geliyor. O anki kötü Duygu durumunu tekrar yaşıyorum. Psikolojiye amatör bir ilgim var. Az çok kişilik bozukluğu ve bazı terimleri biliyorum. Travma sonrası stres bozukluğuna benziyor. Fakat tam olarak bu değil. Lise son sınıfa kadar çok mutluydum. Anı yaşıyan biriydim. Ama mezuna kaldığım zaman artık beni mutsuz etmeye çalışan insanlara karşı kendimi savunamadım. Başa çıkma mekanizmam zayif. Kendimde pasif agresif kişilik olduğunu düşünüyorum. Kimseden intikam almam. Ama birisi bana kötülük yapınca sessizleşiyorum sorunlarımi pek paylaşan biriside değilim içine kapanık bir insanım. Ne yapmam gerekiyor bana Bir uzman tavsiyesi gerekiyor lütfen yardımcı olun.

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Kişinin, herhangi bir durumdan kurtulması için öncelikle onun farkında olması gerekir.  Çünkü herhangi bir durumun terslik içerdiğini anlamanız için öncelikle onu tanımanız gerekir. İnsanı karamsarlığa iten şeyin olayları değerlendirme şekli olduğunu bilmelisiniz. Bir durumla ilgili değerlendirmemizin olumsuz ya da kötümser olmasını belirleyen 4 irrasyonel düşünceden biri yada bir kaçı belirleyici olmaktadır. Bunlara düşünce kalıpları da diyebiliriz. Bunları daha işlevsel olan kalıplarla değiştirmek gerekir. Geçmişe dair olan takıntılarınızı bu yolla aşabilirsiniz. Ancak bunu tek başınıza yapmanız zor. İnternetten araştırarak tanı koymaya çalışmanız kafanızın dahada karışmasına sebep olur. Ama bunu tek başınıza yapabilmeniz zor. Bir uzman desteğine ihtiyacınız olacaktır.

https://www.sorularlapsikolojim.com/tek-seanslik-terapi/

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
Ali65 2 sene 1 Cevap 224 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com