Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

İletişim fakültesinde öğrenciyim. Bölümüm itibariyle her hafta bir konuyu sunmam gerekiyor. Bu zamana kadar grup çalışmasından kaynaklı sunum işini hep başka birine devrettim. Bu sene bireysel bir çalışma yapmamız gerekiyor haliyle sunum işi de bana kaldı. Cidden o gün gelmesin diye dua ediyorum. Herkesin önünde konuşmak benim için çok zor! Düşündükçe o anı şimdiden kalbim çarpıyor, karnıma ağrılar giriyor. Bu konuda ne yapmalıyım? Kullanacağım bir ilaç var mıdır?

Soru
16 görüntülenme
0

Bahsetmiş olduğunuz sorununuz atalarımızın “çivi çiviyi söker ” sözüne uygun şekilde çözüme kavuşur. Yani korktuğunuz durumun üstüne gitmeniz gerekiyor. Ayna karşısında sunum yaparak işe başlayabilirsiniz. Sunum esnasında nasıl göründüğünüzü görmeniz için bu gerekli. Ya da kendinizi videoya çekip hem görüntünüzü hem de sesinizi duyabilirsiniz. Bir grup çocuğa (kuzen ya da yeğenler v.b.) ya da arkadaşlarınıza kısa bir sunum yapmalısınız ve eleştirilerini almalısınız. Özetle zihninizde oluşmuş olan korku ve gerginlik verici düşünce, hayal ve duyguların yavaş yavaş pozitifleşmeye başlamasına imkan vermelisiniz. Belli bir miktar kaygı ve gerginlik yaşamanız da bu tip performanslarda normaldir. İlaç kullanımı için Psikiyatris desteği almanızda yarar var.

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 5 sene 1 Cevap 141 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com