Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

kaygı bozukluğu cinsel ilişkiyi etkiler mi

Soru
19 görüntülenme
0

Merhaba,Ben 25 yaşında ve Ankarada yaşıyorum. 1 yıldır birlikte olduğum insanla evlilik kararı almayı düşünürken, kendisi bana beni cinsel olarak arzulamadığını, ama bu probleme sevgisi ağır bastığı için bunca zaman dayandığını söyledi. Kendisinin duygusal olarak bir şeyler hissettiği birine o gözle bakamadığını itiraf etti. Ama sorun şu ki kendisi 2 yıl boyunca dikkat dağınıklığı teşhisiyle concerta kullandı daha sonra Ankara’da bulunan Madalyon merkezinde farklı bir uzmana gittik ve sorununun kaygı bozukluğu olduğunu söyledi. kendisi tedaviyi olamadan, babasının rahatsızlığından dolayı 2 ay önce Aydın’a taşındı ama çok mutsuz, genelde yorgun.Babasıyla ilişkisi iyi değil ve dönmek istediği halde, babasını bırakıp gelemiyor. Gün içinde sadece yarım saat mutlu hissettiğini söylüyor diğer zamanlar odaya girip çıkmak istemediğini, işteki elemanlarla konuşmak istemediğini söylüyor. İlişkimizi bitiremiyoruz da birbirimizi seviyoruz kendisi zaman istedi düşünmek için ama şuan sağlıklı karar verebilir mi bilmiyorum. Sorum şu; aramızdaki bu problem hastalığından kaynaklanıyor olabilir mi? tedaviyle aşılabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Sorunuzun ilk kısmıyla ikinci kısmı arasında bir bağlantı yok. Sorunuzun ilk kısmıyla ilgili doğal olmayan durum; insanlar sevdikleri kişiyi, yani sevgilisini cinsel olarak ister ve arzular. Bu tersi olan durum da anlatılmayan başka şeyler olabilir. Kaygı ya da depresyon cinsel isteği olumsuz şekilde etkileyebilir.

Cevaplandı 0
RasyonelPsikoloji 5 sene 1 Cevap 183 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com