Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Nişanlımın desteği – Hayatımı hep ona bağlamışım

Soru
26 görüntülenme
0

Korkuyorum düğünüme 20 gün var ve ben kendimi yanlız hissediyorum. Nişanlımın ailesine alışmakta zorlanıyorum ve ezilmekten korkuyorum yaşadığı hayat ailemde yaşadığım gibi değil. Orada otorite kurmak isteyen insanlar var peki ya biz ne olacaz onu çok seviyorum ama korkularım beni uyutmuyor. Hayatımı hep ona bağlamışım o olmayınca yemek bile yiyemiyorum. Ne yapmalıyım bu durumda eski Neşeme kavuşmak istiyorum çalışmak istiyorum derdimi duyurmak, çözüm istiyorum

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Merhaba, evlilik sürecinde olduğunuzu düşünürsek aklınızdaki bu soru isaretleriyle sağlıklı bir evlilik başlangıcı yapmak pek mümkün olmayacaktır. Evliliğe hazırlık süreci kimi zamanlarda bireylerde stres ve kaygı yaratabiliyor. Aklınızdaki soru işaretlerini çözüp yola devam etmenizi öneririm. Durumu nişanlınızla daha açık şekilde konuşmalısınız. Beklentilerinizi daha net bildirin ona. Evet aileler arasında farklılıklar olabilir ama bu durumu felaketleştirmeyin. Karamsarlığa düşmeniz olayları değerlendirme şeklinizden kaynaklanıyor. Uygulama yapılması ve düşünce çerçevenizin işlevsiz ve sonuca götürmeyen kalıplarından çıkartılması gereklidir. Bu nedenle bir uzman desteği almanızda yarar olacaktır. Nişanlınızla konuşup çift terapisi alabilirsiniz, eğer ikna edemiyorsanız terapi almaya tek başınıza da bir uzmana danışabilirsiniz.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

 

Cevaplandı 0
Uzgun cocuk 2 sene 1 Cevap 156 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com