Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Öfkemi kontrol edemiyorum sonra pişman oluyorum

Soru
32 görüntülenme
0

Öfkelendiğimde karşı tarafa direk şiddet uygulamak istiyorum 16 yaşındayım geçen biri ile tartıştık okulda ve onun o an söylediklerini duymadım sadece ona nasıl çok zarar veririm onu düşündüm sırada oturuyordu saçını tutup kafasından duvara vurmak sonra yumruklamaktı planım ama arkadaş ayağa kalktı ben de şimdi nasıl zarar vereceğim diye düşünüp sert bir tokat attım etraftakiler bizi ayırmaya çalışırken sert bir şekilde ayağına tekme attım sonrasında da ona zarar verdiğim için ağlamak istedim ellerim çok titredi. Bazen de evde kızdığımda anneme babama ya da başka birine odama geçip kendi kafamın arka taraflarını sertçe yumrukluyorum sinirim öyle bir anda geçiyor sonra vurduğum için yine pişman oluyorum geçen o kadar sert vurmuşum ki kafamın arkası 5 gündür acıyor önlemek istiyorum kaç kere kendime söz verdim ama sinirlendiğimde hepsini unutuyorum küçükken de ayağımda ya da kolumda kimsenin görmeyeceği yerlerde kendime yumruk atıp morluklar yapardım geçen sene birilerinin göreceği yerlere bile yaptım ama göreceği yerlere dikkat çekmek için yaptım 5 yaşından 8 yaşına kadar cinsel istismara uğradım komşumuz tarafından acaba bununla ilgisi var mıdır

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Yaşınız gereği duygu durum değişiklikleri yaşamanız öfkeli yada agresif bir tutum sergilemeniz normal. Ancak sizin durumunuz bundan farklı gözüküyor. Uzun süredir yaşadığınız bir durum. Yaşamış olduğunuz istismar durumu ile de doğrudan olarak bağlantısı olduğunu düşünüyorum. Bunu paylaştığınız kimse ver mı? Eğer yoksa mutlaka ailenizle paylaşın ve en kısa zamanda bir ergen psikoloğundan randevu alın. Bu tek başınıza üstesinden geleceğiniz bir durum değil. Bu şekilde giderek şiddet eğiliminiz artar. Bir süre sonra başka sonuçlarda doğurabilir. Bu nedenle mutlaka bir uzmandan destek almalısınız.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
Bilmem 2 sene 1 Cevap 228 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com