Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifrenizi mi kaybettiniz? E-posta adresinizi aşağıya girin. Yeni şifre oluştura bilmeniz için size bağlantı göndereceğiz.

Giriş

Kayıt Ol

Uykusuzluk ve endişe

Soru
26 görüntülenme
0

Hocam merhabalar ben ilyas 28 yaşındayım benim sıkıntım birden fazla ama en önemlisini kısaca anlatmak isterim geceleri uyuduğumda kötü rüyalarla uyanıyorum uyumak için göxlerimi kapattığımda karşımda tanıdık yüxler beliriyor bütün bedenleri ile birlikte ve kafaları büyüyüp vücutları küçülmeye başlıyor yüzlerinin renkleri değişiyo gözlerimi açıyorum ve bir kaç saniye yine aynı şekilde devam ediyor sonra duvarlar üstüme üstüme geliyo ağlamaya başlıyorum uyumak istiyorum uyuyamıyorum göxlerimi kapatamıyorum sanki üstüme biri oturuyo nefesim kesiliyo göğsüm ağırlaşıyo nefes alamıyorum ve bir kaç şey daha var bıraya yazarsam uzun olur diye şimdilik bunun çaresini arıyorum bu konuda ne yapabilirim

Merhaba
Öncelikle belirtmemiz gerekir ki burada yayınlanan cevaplar tedavi amaçlı değil bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır. Her bir sorununuz için bize aşağıdaki iletişim kanallarıdan ulaşabilirsiniz.

Sorunuzun cevabı: Acaba gördükleriniz ruya mi yoksa uyku uyanıklık arası halusinasyonlar mı bunu tam bilmek gerekiyor.

Rüyalarla ilgili psikoloji alanında yorumlar ve çalışmalar yapılsada henüz bilimsel olarak kanıtlanmış bir geçerlilik yoktur.  Rüyalar bize gelecekle ilgili bilgi vermez. Gördüğünüz rüya son zamanlarda yaşanılan olayların etkisinde kaldığınızın göstergesi olabilir. Görülen rüyaların çoğu da kişinin bilinçaltı ile alakalıdır. Genellikle sevdiğimiz, istediğimiz, nefret ettiğimiz, korktuğumuz şeyler gibi çok çeşitli içeriklere sahip olabilir. Tüm bunlar bizim beynimizin çalışmasıyla ve ruhsal durumumuzla yakından ilgilidir.

Bu tip durumlar aşırı stres altındayken zaman zaman olabilmektedir. Düzgün ve doyurucu bir uyku uyuyamamakta benzer durumları yaratabilir. Sürecin ne kadar zamandır devam ettiği onemli.

Bagsettiğiniz diğer problemleri bilmiyoruz birbirini tetikleyici şeyler olabilir. Konuyla ilgili bir psikiyatrise danışmanızda fayda var.

Uzm. Klinik Psk.

Merve Cansu Çavuş

Online Psikolojik Danışmanlık adresimiz
Skype adresi: Albellis_TR

Telefonumuz: 0 212 327 0233

Adresimiz: Rasyonel Psikoloji Abbasağa Mh. Yıldız Cd. No: 61/4 Beşiktaş

Bizi arayın danışmanlık hizmetlerimizden indirimli yararlanın !

Cevaplandı 0
Pltplt 2 sene 1 Cevap 141 görüntüleme 0

www.RasyonelPsikoloji.com Psikoterapi, psikolojik danışmanlık ihtiyaçlarınız için güvenilir bir kurum.

www.MuratArtiran.com Dr. Murat Artıran hocamızın kişisel sitesi.

www.rasyonelpozitifdernek.org Psikolojiniz için pozitif yazılar bulabileceğiniz bir dernek sitesi.

www.PsikolojikSaglik.com yayında Psikolojik sağlığınızla ilgili yazıları bu sitede bulabilirsiniz.

Reklam

Reklam

Sitemize reklam verebilirsiniz

Sitemize destek olmak amaçlı sembolik ücretle reklam verebilirsiniz. Sitemizde sadece kitap, yayınevi, hastane, banka, sigorta şirketlerinin, psikoloji kongresi reklamları kabul edilmektedir. Reklam ücreti: Aylık 500 TL'dir

  • Adres :Millet Cd. No: 16/15 Kartal İstanbul
  • Destek :Telefon: 0 (212) 327 02 34 / 0 546 657 34 20
  • E-Posta : info@rasyonelpsikoloji.com